IZRAEL NIE TYLKO DLA PIELGRZYMÓW

IZRAEL NIE TYLKO DLA PIELGRZYMÓW

Wycieczka objazdowa od 2810pln/ osoba!
Termin: 09.03-16.03.2019
Wylot: Warszawa
Organizator: Rainbow

Plan wycieczki:

Warszawa- Jerozolima – Via Dolorosa, Droga Krzyżowa- Ściana Płaczu- Betlejem, Grota Narodzenia- Akka, twierdza krzyżowców -Cezarea Nadmorska-  Nazaret, bazylika Zwiastowania NMP- Kafarnaum- Tel Aviv- Hajfa- Masada, twierdza Heroda-  Morze Martwe – dla urody!- Dla chętnych możliwość przedłużenia o 7 dni wypoczynku w Ejlacie!- Warszawa

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku w Warszawie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozklady. Po przylocie do Ovdy koło Ejlatu odprawa paszportowo-celna, a następnie przejazd przez pustynię Negev w kierunku Jerozolimy. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem lub okolicy. (Trasa ok. 280 km).

II DZIEŃ

Po śniadaniu wjazd na Górę Oliwną oraz zwiedzanie Bazyliki Wszystkich Narodów położonej przy Getsemani, czyli Ogrodzie Oliwnym, znanym Polakom jako Ogrójec. Następnie przejazd do Starego Miasta. Przejdziemy przez dzielnicę muzułmańską i bazar arabski Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), na końcu której znajduje się Bazylika Grobu ze skałą Golgoty i Grobem Jezusa. Następnie udamy się do dzielnicy ormiańskiej i żydowskiej oglądając po drodze Cardo Maximus – pozostałości po starej rzymskiej ulicy i dojdziemy do Bramy Syjońskiej. Przejazd do Betlejem – miejsca narodzin Jezusa – wizyta w Grocie Narodzenia i wybudowanej na niej Bazylice Narodzenia Pańskiego. Kolacja i nocleg w Betlejem lub okolicy. (Trasa ok. 60 km).

III DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Bramy Gnojnej, przez którą dojdziemy do Ściany Płaczu i na Wzgórze Świątynne (jeśli tylko będzie udostępnione) z sanktuarium Złotej Kopuły na Skale i Meczetem Al-Aksa (nie wchodzimy do świątyń). Następnie przejedziemy do Jerozolimy Zachodniej, gdzie zwiedzanie rozpoczniemy od Wielkiej Synagogi. Następnie pojedziemy pod Kneset (parlament izraelski) zobaczyć słynną menorę, odwiedzimy również Ein Karem z kościołem Jana Chrzciciela. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Instytucie Yad Vashem – miejscu upamiętniającym ofiary Holokaustu. Powrót do hotelu, kolacja. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” w późnych godzinach wieczornych (dodatkowo płatne ok. 25 USD). (Trasa ok 50 km).

VI DZIEŃ

Po śniadaniu udamy się w kierunku Galilei. Dla chętnych, o ile czas pozwoli, wycieczka do najstarszego miasta świata – Jerycha (dodatkowo płatne – ok. 15 USD). Następnie Bet Shean, gdzie zobaczymy m. in. teatr rzymski, bizantyjską ulicę, antyczne świątynie oraz łaźnie rzymskie. Wizyta w Nazaret, gdzie odwiedzimy Bazylikę Zwiastowania Pańskiego (zbudowanej wokół Groty Zwiastowania). Odwiedzimy Yardenit nad Jordanem, symboliczne miejsce chrztu Chrystusa. Kolacja i nocleg w hotelu w Nazaret lub Tyberiadzie (lub okolicy). (Trasa ok. 230 km).

V DZIEŃ

Po śniadaniu możliwość wycieczki fakultatywnej na Wzgórza Golan (dodatkowo płatna – ok. 35 USD). Podczas lunchu będzie można delektować się wyśmienitym obiadem z endemicznie występującą w tym rejonie rybą św. Piotra (dodatkowo płatne ok. 20 USD). Następnie przejazd do miejsc związanych z ważnymi dla chrześcijan wydarzeniami: Mała Tabgha – kościół Prymatu św. Piotra, gdzie Jezus Chrystus wskazał apostoła Piotra jako swego następcę na ziemi, Kafarnaum – wielokrotnie wspominane w Biblii miejsce zamieszkania Jezusa oraz Góra Błogosławieństw (miejsce tzw. Kazania na Górze). Tego dnia odwiedzimy kibuc – specyficzną izraelską formę „spółdzielni”. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim do Tyberiady. Kolacja i nocleg w hotelu w Tyberiadzie lub Nazarecie (lub okolicy). (Trasa ok. 50 km).

VI DZIEŃ

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Akki (lista UNESCO) – malowniczego starego miasta gdzie zwiedzimy twierdzę krzyżowców. Potem udamy się do Hajfy, gdzie zobaczymy efektowne perskie Ogrody Bahaitów (bahaizm to mieszanka judaizmu, chrześcijaństwa i islamu). Następnie udamy się do Cezarei Nadmorskiej, wspaniałego portowego miasta wybudowanego przez króla Heroda Wielkiego, zobaczymy między innymi hipodrom, teatr, akwedukt z II w. oraz mury krzyżowców z potężną bramą. Jadąc dalej wybrzeżem Morza Śródziemnego dojedziemy do Tel Avivu (przejazd przez najciekawsze części miasta). Dotrzemy do Jaffy – miasteczka pamiętającego wydarzenia wspominane w Starym Testamencie. Spacer po starej Jaffie. Przejazd do Betlejem lub okolicy; zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 240 km).

VII DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie zwiedzimy Masadę – twierdzę Heroda Wielkiego i jednocześnie miejsce walki zelotów – społeczności Żydów, która najdłużej opierała się Rzymowi. Następnie zwiedzimy Qumran starożytną wioskę Esseńczyków, twórców słynnych zwojów znad Morza Martwego. Zakupy kosmetyków z minerałami z Morza Martwego oraz przejazd na kąpiel w Morzu Martwym – 420 m.p.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu w Betlejem lub okolicy. (Trasa ok. 220 km).

VIII DZIEŃ

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu w Betlejem i przejazd na lotnisko Ovda, odprawa paszportowa i wylot do Polski. Dla klientów pozostających na pobyt – przejazd do wybranego hotelu w Ejlacie i pobyt w dniach 8.-14., a dnia 15. wykwaterowanie i wylot do Polski. (Trasa ok. 250 km).

CENA od 2810 zł

Cena zawiera:

✔przeloty samolotem do/z Ovdy k.Ejlatu
✔ zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych)
✔ wyżywienie śniadania i obiadokolacje (lub lunche)
✔ transfery klimatyzowanym autokarem
✔ opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania
✔ ubezpieczenie TU Europa – wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).

 

 

Koszty uczestnictwa w programie: ok. 195 USD/os. (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, opłaty za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów)


Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: