ESENCJA CEJLONU

ESENCJA CEJLONU

Wycieczka objazdowa + tygodniowy odpoczynek od 4894pln/osoba!
Termin: 01.12-12.12.2019
Wylot: Warszawa
Organizator: Rainbow

Plan wycieczki:

Warszawa- Colombo,  barwna metropolia- Pinnawala, sierociniec dla słoni- Safari w parku Minneriya- Świątynia Zęba w Kandy- Matale, ogród przypraw- malowidła jaskiniowe w Sigiriyi i Dambulli- plantacje herbaty- wypoczynek na Sri Lance- Warszawa

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu).

II DZIEŃ

Przylot do Colombo, odprawa paszportowo-wizowa, spotkanie z pilotem. Transfer do hotelu na śniadanie i odpoczynek po podróży. Następnie przejazd do Pinnawali, gdzie odwiedzimy sierociniec dla słoni. Tutaj nowy dom znalazły zwierzęta porzucone przez swoje stada lub zranione. Będziemy także świadkami codziennej kąpieli słoni w pobliskiej rzece Ma Oya. Obiadokolacja w hotelu w ok. Sigiriyi lub Habarany. (Trasa ok. 230 km).

III DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie Polonnaruwy, średniowiecznej stolicy kraju. Odwiedzimy ruiny Pałacu Królewskiego, tzw. Czworobok: Dalada Maluwa – kompleks 12 zabytkowych budowli i świątyń, których historia sięga XI w. oraz Gal Vihara – monumentalną skałę, w której wyrzeźbione są cztery posagi Buddy, z których jeden jest dość kontrowersyjny i jego mudra do teraz jest przedmiotem sporów. Następnie wybierzemy się na safari w Parku Narodowym Minneriya (możliwe parki Kaudulla lub Hurulu Eco – w zależności od tego, gdzie przemieszczą się słonie), który zamieszkuje ponad 200 dzikich słoni, a także bawoły, dziki, niedźwiedzie, lamparty, krokodyle oraz ponad 160 gatunków ptaków. To najbardziej znany Park Narodowy na Sri Lance, który chroni słonie cejlońskie. Tylko tutaj można je zobaczyć w tak dużych stadach, żyjące w naturalnych warunkach. Po parku poruszamy się w otwartych jeepach, tak aby móc swobodnie obserwować i fotografować przyrodę i dzikie zwierzęta. Po południu dla chętnych możliwość zrelaksowania się podczas masażu ayurwedyjskiego (dodatkowo płatny ok. 40 USD). Nocleg w hotelu w okolicy Sigiriyi lub Habarany, obiadokolacja. (Trasa ok. 80 km).

IV DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie Sigiriyi. Skalna Forteca Sigiriya (obiekt na liście UNESCO) jest siedzibą królewską z V w. n.e. zbudowaną na szczycie 200 metrowej skały. Do dzisiaj zachowały się fundamenty dolnego i górnego pałacu, ogrody pałacowe i słynne freski przedstawiające niebiańskie dziewice. Następnie udamy się do pięciu świątyń jaskiniowych w Dambulli (obiekt na liście UNESCO), jednego z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance. Świątynie to wykute w skale groty, w których znajdują się posągi Buddy. Po drodze do Kandy zatrzymamy się w ogrodzie przypraw w ok. Matale, gdzie poznamy tajniki uprawy roślin, które znajdują swoje zastosowanie w tradycyjnej, ayurwedyjskiej medycynie. Kandy położone jest malowniczo na wzgórzach wokół jeziora, nad brzegiem którego znajduje się jedno z najbardziej znanych miejsc na Sri Lance – Świątynia Zęba, najważniejsza świątynia buddyjska na wyspie z relikwią Zęba Buddy. Zakwaterowanie, obiadokolacja w hotelu w Kandy. (Trasa ok. 100 km).

V DZIEŃ

Po śniadaniu odwiedzimy Muzeum Kamieni Szlachetnych, gdzie zapoznamy się ze szczegółami ich wydobycia i obróbki. Sri Lanka słynie z wydobycia kamieni szlachetnych i pół szlachetnych. To stąd pochodzą słynne błękitne szafiry, rubiny oraz kamień księżycowy. Następnie udamy się w kierunku malowniczych wzgórz porośniętych krzewami herbacianymi, gdzie droga z Kandy wiedzie licznymi serpentynami. Odwiedzimy plantację i fabrykę herbaty, gdzie weźmiemy udział w pokazie produkcji słynnej na całym świecie herbaty cejlońskiej, będzie także okazja do degustacji i zrobienia zakupów. Przejazd do Colombo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Colombo. (Trasa ok. 110 km).

VI DZIEŃ

Po śniadaniu Zwiedzanie Colombo – barwnej metropolii, w której przeplatają się ślady kolonialnej przeszłości z wielkomiejskim gwarem i nowoczesnością. Zobaczymy m.in.: świątynię buddyjską, kościół Wolvendhal (zabytek z okresu panowania Holendrów), ratusz, Ogrody Cynamonowe – ekskluzywne przedmieścia, gdzie w pięknych pokolonialnych willach mieszczą się liczne ambasady i elitarne szkoły, Bandaranaike Memorial International Conference Hall – prezent dla Sri Lanki od Ludowej Republiki Chin, a także replikę posągu Buddy Aukana „zjadającego słońce”. We wczesnych godzinach popołudniowych przejazd na wypoczynek do wybranego hotelu na Sri lance.

VII- XI lub VII- XII DZIEŃ

Pobyt w wybranym hotelu. Czas wolny na wypoczynek, plażowanie i zakupy. Możliwość skorzystania z wycieczek lokalnych.

XII lub XIII DZIEŃ

Wczesne wykwaterowanie z hotelu (śniadanie w postaci pakietów podróżnych), transfer na lotnisko w Colombo. Wylot samolotem czarterowym do Polski. Międzylądowanie techniczne w jednym z portów Zatoki Perskiej (ok. 45 min., bez wysiadania z samolotu). Przylot do Polski.


CENA od 4894 zł

Cena zawiera:

✔przelot samolotem czarterowym
✔5 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu
✔5 śniadań, 4 obiadokolacje
✔6 lub 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu pobytowym, wyżywienie jak w opisie hotelu
✔transfery klimatyzowanym autokarem
✔opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas wypoczynku
✔program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

 

Koszty uczestnictwa w programie: ok. 220 USD/os. (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, opłaty za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów)


Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: