HASTA LA VISTA MEXICO!

HASTA LA VISTA MEXICO!

Wycieczka objazdowa od 6868pln/osoba!
Termin: 01.11-09.11.2019
Wylot: Warszawa
Organizator: Rainbow

Plan wycieczki:

Warszawa-Majańskie centra religijne Jukatanu – Chichen Itza, Uxmal i Palenque – piękna zabudowa Campeche i Meridy- tajemnice Olmeków w La Venta- wizyta u szamana- Puebla „miastem aniołów”-  kontrasty ogromnego Mexico City – wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya (all inclusive!)- Warszawa

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Zbiórka przy stanowisku odpraw  na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.
Uwaga! W niektórych terminach możliwe odwrócenie programu, co oznacza, że Klienci po przylocie do Cancun pozostaną na lotnisku, po to by wieczornym lub późno wieczornym rejsem polecieć do Mexico City – wtedy zwiedzanie zacznie się od stolicy, a zakończy w Cancun.

II DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 20 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych – cenota. Chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Następnie przejazd do stolicy Jukatanu, Meridy i spacer po historycznym centrum miasta. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 15 USD) przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach Meridy. Kolacja i nocleg w Uxmal lub w Meridzie. (Trasa ok. 400 km).

III DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal – centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie transfer do Campeche, gdzie proponujemy krótki spacer po tym uroczym miasteczku (zobaczymy fortyfikacje obronne chroniące port przed piratami i katedrę La Concepcion). Po południu wyjazd do Palenque. Kolacja i nocleg w Palenque. (Trasa ok. 550 km).

IV DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie stanowiska archeologicznego Palenque: miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w., ponownie odkrytego dopiero XVIII w. Szczególnie polecamy obejrzenie Świątyni Inskrypcji, gdzie znajdują się dobrze zachowane płaskorzeźby dawnych notabli oraz grobowiec króla Majów Pakala (panującego ponad 68 lat), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami oraz boisko do gry w pelotę (gra przypominała trochę piłkę nożną – uważa się, że miała jakieś znaczenie religijne). Wyjazd do stolicy stanu Tabasco, miasta Villahermosa. Wizyta w parku archeologicznym La Venta, gdzie zobaczymy m.in. tajemnicze, potężne, kamienne głowy stworzone przez Olmeków, najstarszą cywilizację indiańską Meksyku. Kolacja i nocleg w magicznym miasteczku Catemaco, w pobliżu którego kręcono zdjęcia do słynnego filmu Mela Gibsona „Apocalypto”. (Trasa ok. 470 km).

V DZIEŃ

Po śniadaniu rejs łódkami po lagunie w pobliżu Catemaco, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją licznych kolonii ptaków (czapli, pelikanów, kormoranów) oraz małp i krokodyli. Następnie spotkanie z szamanem indiańskim. Przejazd do Puebli – starego miasta o kolonialnym charakterze. Zwiedzanie historycznego centrum Puebla, zwanego „miastem aniołów” (lista UNESCO), między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa (Możliwa kontynuacja zwiedzania Puebli rano następnego dnia). Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Puebli, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 430 km).

VI DZIEŃ

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do ważnego indiańskiego ośrodka religijnego i politycznego Teotihuacan (lista UNESCO) – zwiedzanie m.in. Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie. Następnie przejazd do miasta Meksyk i wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi – pokaz mariachi, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. Kolacja i nocleg w hotelu w mieście Meksyk. (Trasa ok. 200 km).

VII DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) – stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków. W programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). W zależności od możliwości czasowych, po południu opcjonalnie ( za dodatkową opłatą ok. 10 USD) wjazd na taras widokowy Wieży Torre Latinoamericana. Transfer na lotnisko w Mexico City – późnym popołudniem lub późnym wieczorem wylot do Cancun. Uwaga! W zależności od godzin przelotów i dostępności miejsc w samolotach przelot ten może się odbyć dnia 8 wcześnie rano – wtedy Klienci będą mieć dodatkowy nocleg w Mexico City, a dnia 8 po przylocie z Mexico City do Cancun będą oczekiwać na samolot powrotny do Polski na lotnisku w Cancun (konieczność zmiany terminala). Grupa podczas przelotu wewnętrznego może zostać podzielona na loty o różnych godzinach.

VIII DZIEŃ

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Cancun i powrót do Polski samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner (rejs bezpośredni).
Dla Klientów pozostających na wypoczynek w Cancun lub Riviera Maya transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).

XI DZIEŃ

Przylot do Polski.

CENA od 6868 zł

Cena zawiera:

✔przelot samolotem czarterowym (rejs bezpośredni) do Cancun przelot wewnętrzny w Meksyku,
✔zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem (7 rozpoczętych dób hotelowych w części objazdowej)
✔transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem (na terenie Gwatemali autokary/minibusy nie mają klimatyzacji)
✔wyżywienie zgodnie z programem
✔opiekę polskiego pilota na miejscu
✔ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż)

 

 

Koszty uczestnictwa w programie: ok. 70 USD/os. (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, opłaty za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów).


Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: