KUBA WYSPA JAK WULKAN GORĄCA!

KUBA WYSPA JAK WULKAN GORĄCA!

Wycieczka objazdowa od 6596pln/osoba!
Termin: 11.12-19.12.2019
Wylot: Warszawa
Organizator: Rainbow

Plan wycieczki:

Warszawa- Magiczna Hawana i Hemingway- Che Guevara i początki rewolucji- kolonialne Cienfuegos- niepowtarzalna atmosfera Trynidadu- prawdziwe cygara i rum- wypoczynek w Varadero- Warszawa

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Podany poniżej program rozpoczyna się od noclegu w Hawanie, niemniej istnieje możliwość, iż wycieczka rozpocznie się od noclegu w Santa Clara, Cienfuegos lub Trynidadzie (wtedy program zwiedzania zostanie odwrócony, czyli zwiedzanie zaczniemy od Cienfuegos, Santa Clara i/lubTrynidadu).
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

II DZIEŃ

Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby – Hawany, w programie między innymi: strzegący portu Fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce – tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac św. Franciszka z  barokową katedrą. Następnie zwiedzanie muzeum/fabryki rumu Bocoy. Opcjonalnie lunch (za dopłatą ok. 15 EUR/os). Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 80 EUR/os).

III DZIEŃ

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os) wycieczka „Śladami Hemingway’a” – wizyta w ulubionej wiosce rybackiej Cojimar skąd pisarz najczęsciej udawał się na połowy. Odwiedziny w domu  „Finca Vigia” oraz ulubionej knajpce „Floridita”, gdzie będzie okazja spróbowania słynnego daiquiri.

IV DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales – parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Wizyta w fabryce cygar lub na plantacji tytoniu. Następnie wizyta w Ogrodzie Botanicznym Soroa. Lunch za dodatkową opłatą (ok. 15 EUR/os). Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. Wieczorem chętnym i za dodatkową opłatą (ok. 35 EUR/os.) proponujemy wizytę w jednym z klubów muzycznych, gdzie można posłuchać utworów legendarnej grupy Buena Vista Social Club w wykonaniu lokalnych muzyków. (Trasa ok. 350 km).

V DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs po kanałach Półwyspu Zapata, opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny ok. 15 EUR/os). Następnie przejazd do Cienfuegos – miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa”, które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado – najdłuższy deptak na Kubie. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300 km).

VI DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santa Clara – miasta, od którego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja, zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą (ok. 15 EUR/os). Następnie przejazd w kierunku Trynidadu. Po drodze odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) – plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników oraz odwiedzimy posiadłość Manaca Iznaga. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu lub Cayo Santa Maria. (Trasa ok. 80 – 200 km w zależności od miejsca noclegu).

VII DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby – Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” – obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara – tawerna słynna z lokalnego trunku – mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą (ok. 15 EUR/os). Czas wolny w mieście lub powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w okolicach Trynidadu lub Cayo Santa Maria. (Trasa ok. 40 km).

VIII DZIEŃ

Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie.
Dla Klientów wylatujących do Polski – transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski samolotem typu Dreamliner (rejs bezpośredni).
Dla Klientów pozostających na wypoczynek – transfer do wybranego hotelu w Varadero (możliwy transfer via lotnisko).

XI DZIEŃ

Przylot do Polski.

CENA od 6596 zł

Cena zawiera:

✔przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner(rejs bezpośredni) na Kubę,
✔ Kartę Turysty
✔ przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem
✔ zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych)
✔ wyżywienie jak w opisie zakwaterowania
✔ ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż)
✔ opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie

 

 

Koszty uczestnictwa w programie: ok. 135 EUR/os. (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, opłaty za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów)


Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: