BAWARIA

BAWARIA

Baśniowy zamek Neuschwanstein czyli Nowy Kamienny Łabędź ( bo tak przetłumaczyć można jego nazwę) oczaruje nas swoim ogromem i przepychem. Zamek szalonego Ludwika II jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Europie po wieży Eiffla.

Plan wycieczki:

Nowy Targ- Monachium- Linderhof- Ettal- Hohenschwangau- Wieskirche- Garmisch Partenkirchen- Prien- Herreninsel- Fraueninsel- Salzburg- Nowy Targ

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Wyjazd w godzinach wieczornych (miejsce i czas do ustalenia) w kierunku Monachium /890 km/.

II DZIEŃ

W godzinach porannych rozpoczniemy zwiedzanie Monachium- stolicy Bawarii: Marienplatz–Nowy Ratusz, Stary Ratusz, Bramy miejskie  -pozostałości średniowiecznych fortyfikacji, Katedra Najświętszej Marii Panny z XV w., kościół św. Piotra, Alter Hof – zrekonstruowana dawna rezydencja cesarska Ludwika IV Bawarskiego, Residenz – pałac Wittelsbachów, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, opera, najbardziej znana piwiarnia w Niemczech Hofbrauhaus – gdzie Hitler wygłaszał wielogodzinne mowy, czas wolny na ewentualny posiłek we własnym zakresie. Następnie wyjazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

III DZIEŃ

Wczesne śniadanie następnie wyjazd do Linderhof jednej z trzech baśniowych rezydencji „szalonego króla”. Następnie 20 minutowy przejazd do Ettal-  barokowy kompleks klasztorny Benedyktynów. Klasztor produkuje świetne owocowe likiery wzbogacone brandy i piwem. Następnie przejazd w kierunku Hohenschwangau odbiór biletów, około 40 minutowy spacer w kierunku zamku Neuschwanstein,  zwiedzanie najbardziej bajkowego zamku Ludwika II, który był inspiracją dla zamku Disneya, Marienbrucke – most łączący oba brzegi wąwozu, wiszący nad 90-metrową przepaścią. Następnie w programie  Wieskirche – najpiękniejszy rokokowy kościół w Niemczech. Powodem wzniesienia świątyni miał być cud z 1738 roku, kiedy to miejscowa chłopka zobaczyła łzy w oczach figury Chrystusa Frasobliwego. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

IV DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, następnie przejazd do Garmisch- Partenkirchen: spacer po alpejskim miasteczku olimpijskim, w  którym odbywa się Turniej Czterech Skoczni. Wyjazd kolejką do alpejskiego wąwozu Partnachklamm oraz powrót spacerem wśród malowniczych bawarskich krajobrazów. Następnie wyjazd w kierunku Prien: spacer po miasteczku, rejs po Jeziorze Chiem (największe bawarskie jezioro, nazywane Bawarskim Morzem), na wyspę Herreninsel, zwiedzanie Zamku Herrenchiemsee będącego kopią Wersalu. Rejs na kolejną wyspę -Fraueninsel, na której znajduje się klasztor, którego historia sięga VIII w. Przejazd do obiektu noclegowego, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Opcjonalnie gdyby była dobra pogoda to proponujemy zamiast  Partnachklamm  zobaczyć słynne Orle Gniazdo Hitlera. Podjazd autokarem do  Berchtesgaden, stamtąd busy przewiozą nas pod windę  do Kehlstein.

V DZIEŃ

Śniadanie , wykwaterowanie z hotelu następnie  zwiedzanie Salzburga – Stolica Kraju Salzburskiego, to obok Wiednia najczęściej odwiedzane miasto w Austrii i jedno z najważniejszych centrów kulturalnych Europy wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Salzburg zbudował swój wizerunek głównie na postaci Mozarta, zobaczymy: pałac arcybiskupi i ogrody Mirabell, najstarsza uliczka miasta Getreidegasse, na której znajduje się Dom Mozarta, Katedra Św. Ruprechta, Residenzplatz, pomnik Mozarta. Wyjazd w drogę powrotną do Polski

VI DZIEŃ

Planowany przyjazd na miejsce po północy z V DZIEŃ/ VI DZIEŃ.

 

Cena: od 1209 pln przy 45 płacących

Istnieje możliwość przeliczenia ceny przy mniejszych grupach!

Specjalizacją naszej firmy jest organizacja wycieczek krajowych oraz zagranicznych, do czego upoważnia nas licencja Marszałka Województwa Małopolskiego: nr licencji Z/31/2011


CENA od 1209 zł

Cena zawiera:

✔przejazd autokarem  z WC barkiem i klimatyzacją

3 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami

✔opiekę pilota

usługę  przewodnika miejscowego w Salzburgu 2 godz

✔ubezpieczenie

zestaw słuchawkowy

✔składkę na TFG

 

 Dodatkowo płatne bilety wstępów:

  • zamek Linderhof N-8,50€, U-7,50€ uczniowie poniżej 18 roku życia bezpłatnie
  • zamek Neuschwanstein N-13€, U-12€ + busik zamkowy 1,80€ uczniowie poniżej 18 roku życia bezpłatnie
  • Wąwóz Partnachklamm – 3,50€
  • rejs po Jeziorze Chiemsee do zamku – 8,50€
  • zamek Herrenchiemsee N-9€, U- 8€ uczniowie poniżej 18 roku życia bezpłatnie
  •  Orle Gniazdo – 16,80€
  • rejs po Jeziorze Konigssee – 14,50€

 


CENA JEST AKTUALIZOWNA W DNIU ZAMÓWIENIA

Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: