BERLIN

BERLIN

Berlin znany ze swojego różnorodnego dziedzictwa i atmosfery, każdego roku przyciąga miliony turystów z całego świata. To miasto oferuje coś dla każdego – od monumentalnych zabytków przez nowoczesną sztukę, po tętniąc nocne życie i zielone oazy spokoju. Odkryj jedną z najbardziej interesujących stolic Unii Europejskiej, która nigdy nie zasypia i w której nie sposób się nudzić.

Plan wycieczki:

I DZIEŃ

Zbiórka uczestników,  godzina 23.00 wyjazd z Nowego Targu w kierunku Berlina.  Około godziny 9.00 przyjazd do stolicy Niemiec, zwiedzanie  rozpoczniemy od Berlina Wschodniego. Zobaczymy dzielnicę rządową z parlamentem „Reichstagiem”z wjazdem na kopułę oraz najpiękniejszy plac miasta czyli Gendarmenmarkt. Następnie spacer słynną aleją Unter den Linden z Uniwersytetem Humboldta, Operą Berlińską, Neue Wache-najważnieszy obiekt niemieckiego klasycyzmu i katolicką Katedrą św. Jadwigi.  Zobaczymy najstarszą część miasta- Nikolaivierteli , a także Alexanderplatz jeden z największych w Berlinie. Na zakończenie dnia wizyta w katedrze berlińskiej- protestanckim kościele z przełomu XIX i XX wieku. Na Wyspie Muzueów zwiedzimy Muzeum Pergamonu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ

Godzina 8.00 śniadanie, przjazd do Poczdamu. Zwiedzanie Pałacu Fryderyka II- Sanssouci, wpisanego na listę UNESCO oraz parku. Zobaczymy również Cecilienhof, w którym  została podpisana konferencja pokojowa kończąca II wojne światową.  Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg

III DZIEŃ

Godzina 8.00 śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Kontynuacja zwiedzania miasta- Berlin Zachodni. Przejazd ulicą Ku’damm nazywaną berlińskimi Polami Elizejskimi. Następnie Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma z nietypowo zachowaną wieżą. Wizyta na Potsdamer Platz, wyjazd najszybszą windą w Europie na Panorama Punkt- taras widokowy, z którego będziemy podziwiać panoramę miasta. Na zakończenie zwiedzania miasta zobaczymy Checkpoint Charlie- najsłynniejsze przejście graniczne i East Side Gallery- jeden z niewielu zachowanych kawałków wewnętrznego odcinka Muru Berlińskiego. Około godziny 16.00 wyjazd w drogę powrotną, planowany przyjazd do Nowego Targu około 1 w nocy.

 

 

Cena : od 840pln przy 45 płacących + 3 gratis

Istnieje możliwość przeliczenia ceny przy mniejszych grupach!

Specjalizacją naszej firmy jest organizacja wycieczek krajowych oraz zagranicznych, do czego upoważnia nas licencja Marszałka Województwa Małopolskiego: nr licencji Z/31/2011

Szczegółowy opis wycieczki:

✔przejazd autokarem

✔2 noclegi z HB

✔ubezpieczenie

✔opieka pilota

✔ usługę przewodnika miejscowego w Berlinie

 

 

Dodatkowo płatne bilety wstępów:

  • Poczdam Pałac Sanssouci, Cecilienhof N-19 €, U-14€
  • Panoramapunkt N-9€, u-7€

 


CENA od 840 zł

CENA JEST AKTUALIZOWNA W DNIU ZAMÓWIENIA

Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: