BUDAPESZT- ŚWIĘTY STEFAN

BUDAPESZT- ŚWIĘTY STEFAN

Bazylika Św. Stefana- patrona Węgier, to największa budowla sakralna kraju, w jej wnętrzu zmieści się 8500 wiernych. Jest to także jeden z najwyższych budynków w Budapeszcie położony w jej sąsiedztwie Parlament ma taką samą wysokość.

Plan wycieczki:

Nowy Targ- Budapeszt- Nowy Targ

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ- 18.08

Wyjazd w godzinach porannych (miejsce i czas do ustalenia) w kierunku Budapesztu. Zwiedzanie stolicy Węgier rozpoczniemy od Wyspy Św. Małgorzaty- położonej na Dunaju ma  ona 2,5 kilometra długości oraz powierzchnię około 100 hektarów i  stanowi jedno z tych miejsc, które mieszkańcy Budapesztu uwielbiają. Spacerując  po  Wyspie Małgorzaty zobaczymy :  ruiny Klasztoru Dominikanek , odbudowaną kaplicęŚwiętego Michała i Aleję Artystów ,wieżę wodną  i fontannę muzyczną. Następnie przejazd do centrum zobaczymy :Plac Bohaterów  z pomnikiem Tysiąclecia Park miejski, z zewnątrz Zamek Vajdahunyad. Ewentualnie zwiedzanie wyspy można połączyć z pobytem na basenach termalnych.Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ-19.08

Śniadanie, dalsze zwiedzanie Budapesztu Bazylika św. Stefana, przejazd na Wzgórze Zamkowe:  zobaczymy z zewnątrz Zamek  Królewski,  Baszty Rybackie, stare kamieniczki Budy .Przejazd na Wzgórze Gellerta ,skąd rozciąga się przepiękny widok na całe miasto i Dunaj. Podczas zwiedzania proponujemy  fakultatywnie rejs statkiem po Dunaju , podczas którego  można zobaczyć najważniejsze zabytki miasta m.in.: Parlament ,zamek, mosty: Łańcuchowy, Małgorzaty, Elżbiety i Wolności. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

III DZIEŃ-20.08

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i udział w obchodach dnia św. Stefana: udział w paradzie na wodzie i w powietrzu. Statki, samoloty, spadochroniarze w niezwykłych ewolucjach dostarczą naprawdę niezapomnianych przeżyć.Około godziny 22.00 czeka nas największy w Środkowej Europie pokaz sztucznych ogni, trwający zawsze 20 – 25 minut. Następnie wyjazd ze stolicy Węgier w stronę Polski. Planowany przyjazd na miejsce około godziny 7.00 rano.

 

 

Cena: od 690 pln przy 45 płacących

Istnieje możliwość przeliczenia ceny przy mniejszych grupach!

Specjalizacją naszej firmy jest organizacja wycieczek krajowych oraz zagranicznych, do czego upoważnia nas licencja Marszałka Województwa Małopolskiego: nr licencji Z/31/2011

 


CENA od 690 zł

Cena zawiera:

✔przejazd autokarem z WC, barkiem i klimatyzacją

✔2 noclegi ze śniadaniem w Budapeszcie

✔2 obiadokolacje

✔opiekę pilota

✔ubezpieczenie

✔składkę na TFG

 

Dodatkowo płatne bilety wstępów!


CENA JEST AKTUALIZOWNA W DNIU ZAMÓWIENIA

Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: