BUŁGARIA

BUŁGARIA

Barwny festiwal róż w Kazanłyku na cześć lokalnej uprawy kwiatów z ulicznymi paradami, tańcami i koncertami oraz koronacją Królowej Róż oraz cudowne moce olejku różanego.

Plan wycieczki:

Nowy Targ-Belgrad-Dolina Róż- Nessebar- Stambuł- Sofia- Nowy Targ

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Wyjazd w godzinach porannych (miejsce i czas do ustalenia) w kierunku Serbii. Przyjazd do hotelu w  Belgradzie zakwaterowanie, obiadokolacja  godz. 20.00 i nocleg. /trasa ok. 910 km/. Wieczorny spacer po mieście z pilotem.

II DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu,  wyjazd na festiwal w Dolinie Róż /600 km/ gdzie lato w ciągu    dnia przynosi upały, a nocą chłód i przygruntowe przymrozki. Dlatego rosną tu tak wspaniałe róże, gdyż amplituda temperatur sprawia, że kwiaty są wyjątkowo wonne i wytwarzają najcenniejszą rzecz – olejek różany, który potem można znaleźć np. w perfumach Chanel . Przyjazd do Kazanłyk zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja w restauracji.

III DZIEŃ

Śniadanie wykwaterowanie z hotelu, udział w Paradzie Róż w której uczestniczy społeczność lokalna pod przewodnictwem „Carycy Róży”, co roku wybieranej najpiękniejszej mieszkanki okolicy.To główny turystyczny cel, przynajmniej Japończyków, którzy wspierają oficjalne obchody i fundują nagrodę dla Carycy – wycieczkę do ich kraju. Przejazd do hotelu w Primorsku na obiadokolację i nocleg.

IV DZIEŃ

Śniadanie –szwedzki stół , czas wolny  na plażowanie i odpoczynek, korzystanie z wersji all inclusive . Późnym popołudniem zapraszamy na  wycieczkę do Nessebaru  najstarszego miasta Bułgarii, wpisanego w listę światowego dziedzictwa UNESCO położonego na skalistej wyspie, która z lądem łączy się wąską groblą, gdzie znajduje się zabytkowy XVIII-wieczny wiatrak. Spacer po mieście, zwiedzanie: Muzeum Archeologicznego oraz cerkwi Chrystusa Pantokratora z XIII w, która  uznawana jest za jeden z najpiękniejszych zabytków Bułgarii, czas wolny w mieście.  Obiadokolacja i nocleg w hotelu .  Po obiadokolacji pobranie suchego prowiantu za śniadanie i obiadokolację dnia następnego.Późnym wieczorem wyjazd na całodniową  wycieczkę do Turcji.

V DZIEŃ

Przyjazd do Stambułu w godzinach porannych, przejazd wiszącym mostem nad Cieśniną Bosfor do azjatyckiej części miasta, oglądanie panoramy miasta. Piesze zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem: Hipodrom – dawny tor wyścigów konnych i rydwanów, Błękitny Meczet Sułtana Ahmeda (wstęp wolny ), Hagia Sofia – wstęp dla chętnych 9 Euro/os) – arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., Pałac Topkapi (wstęp dla chętnych 9 Euro/os + Harem 6 euro) – słynna, zabytkowa rezydencja sułtanów ze skarbcem, oraz Wielki Bazar – jedno z największych historycznych centrów handlowych Europy (ok. 4000 sklepików, w tym wiele ze złotem, stąd często nazywany jest Złotym Bazarem), czas wolny w trakcie zwiedzania. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do  Bułgarii. Przyjazd do hotelu w późnych godzinach nocnych. /trasa ok 410 km/.

VI DZIEŃ

Po śniadaniu opuszczenie pokoi .Około południa wyjazd w kierunku Belgradu po drodze zatrzymamy na krótki spacer po Sofii, przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

VII DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, powrót do Polski w godzinach wieczornych.

 

 

Cena: od 1595 pln przy 45 płacących

Istnieje możliwość przeliczenia ceny przy mniejszych grupach!

Specjalizacją naszej firmy jest organizacja wycieczek krajowych oraz zagranicznych, do czego upoważnia nas licencja Marszałka Województwa Małopolskiego: nr licencji Z/31/2011


CENA od 1595 zł

Cena zawiera:

✔2 noclegi w Belgradzie ze śniadaniami i obiadokolacjami

✔taksę  klimatyczną w Belgradzie 1,30 euro/ osobę za dzień

✔1 nocleg w Kazanłyk ze śniadaniami i obiadokolacjami

✔3 noclegi w hotelu w Primorsku na all inclusive

✔opieka pilota

✔ ubezpieczenie

✔ zestaw słuchawkowy

✔składkę na TFG

 

 Dodatkowo płatne bilety wstępów!


CENA JEST AKTUALIZOWNA W DNIU ZAMÓWIENIA

Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: