LITWA

LITWA

Muzeum Adama Mickiewicza w Wilnie pełni rolę edukacyjną, propaguje i zachęca do myślenia o literaturze. Mieszczą się tutaj trzy stałe ekspozycje: “Adam Mickiewicz i Litwa”, “Filomaci i Adam Mickiewicz”, “Kobiety w życiu Adama Mickiewicza”.

Plan wycieczki:

Nowy Targ- Grabarka- Sokółka- Suwałki- Kowno-Troki- Wilno- Nowy Targ

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Wyjazd około północy (miejsce i czas do ustalenia) w kierunku przejścia granicznego Ogrodniki.

II DZIEŃ

Zwiedzanie Grabarki-Świętej Góry prawosławia/tzw. Wzgórze pokutników/ z Cerkwią Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Sokółki -kościoła słynącego z Cudu Eucharystycznego. Dalsza  jazda do Suwałk  na obiadokolację i nocleg.

III DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Kowna. Przyjazd około 13.00/różnica czasu 1 godz.+/, w programie: zamek z zewnątrz –najstarszy zachowany budynek Kowna, Dom Perkuna –późnogotycki budynek z XV wieku zwany kościołem Witolda, Bazylika św. Piotra i Pawła –największy kościół gotycki na Litwie, Ratusz –zwany Białym Łabędziem. Przejazd do Trok /2 godziny/  gdzie zapraszamy do restauracji o godz. 16.00 na degustację typowo karaimskiego dania kibiny-2 duże pierogi  z rosołem,później przejście pod zamek i rejs po Jeziorze Galve. Następnie zwiedzamy: Ulica Karaimska – i Kenesa-karaimski dom modlitwy. Przejazd do Wilna na obiadokolację i nocleg hotel*** w pobliżu Starówki.

 

IV DZIEŃ

Śniadanie  w hotelu, spotkanie z lokalnym przewodnikiem w programie: Stare Miasto, Ostra Brama, Uniwersytet, Kościoły: św. Anny, św. Kazimierza, św. Ducha i     św. Piotra i Pawła na Antokolu, Katedra z grobami królewskimi, Muzeum Adama Mickiewicza, Muzeum Bursztynu. Po drodze zatrzymamy się w Ponarach- miejsce mordu ponad 100 tyś.Polaków i Żydów  podczas  II wojny światowej. Powrót do hotelu na obiadokolację  i nocleg.

V DZIEŃ

Śniadanie ,wykwaterowanie z hotelu. Dalszy ciąg zwiedzania Wilna, w programie: cmentarz na Rossie, Góra Trzech Krzyży, cerkiew św. Trójcy. Wyjazd w drogę powrotną, po drodze obiadokolacja  w Polsce.

VI DZIEŃ

Planowany przyjazd na miejsce koło południa.

 

 

Cena: od 810 pln przy 45 płacących

Istnieje możliwość przeliczenia ceny przy mniejszych grupach!

Specjalizacją naszej firmy jest organizacja wycieczek krajowych oraz zagranicznych, do czego upoważnia nas licencja Marszałka Województwa Małopolskiego: nr licencji Z/31/2011

 

 

 

 


CENA od 810 zł

Cena zawiera:

✔przejazd autokarem marki  z WC ,klimatyzacją i barkiem /2 kierowców/

✔1 nocleg w Suwałkach ze śniadaniem i obiadokolacją

✔2 noclegi w Wilnie ze śniadaniami i obiadokolacjami

✔kibiny w Trokach

✔opieka pilota

✔usługa przewodnika w Wilnie/6 godz./oraz w Trokach na zamku

✔ubezpieczenie

 

 Dodatkowo płatne bilety wstępów!


CENA JEST AKTUALIZOWNA W DNIU ZAMÓWIENIA

Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: