RUMUNIA

RUMUNIA

Wesoły Cmentarz w Sapancie jest tak nazywany z powodu niecodziennej formy jakie przyjmują tamtejsze nagrobki. Rzeźbione i barwnie malowane płyty, z obrazkami z życia zmarłych opatrzone są humorystycznymi epitafiami opowiadającymi o ich losie

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Wyjazd w godzinach porannych (miejsce i czas do ustalenia) w kierunku  Cluj Napoca. Po drodze zatrzymamy się w Tokaju. Przyjazd w godzinach wieczornych, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście.

II DZIEŃ

Śniadanie, przejazd do Voronet: Monastyr Voroneţ to zdecydowanie najbardziej znany „malowany monastyr” Bukowiny wpisany na Listę UNESCO. Klasa artystyczna zdobiących ściany świątyni fresków – o dominującym kolorze niebieskim znanym wśród historyków sztuki „błękitem z Voroneţ” – nie ma sobie równych, następnie odwiedzimy polską wieś Nowy Sołoniec (Soloneţu Nou). Nowy Sołoniec (Soloneţu Nou), kolejna osada, gdzie zdecydowana większość mieszkańców szczyci się polskim rodowodem, jest chyba najbardziej znany wśród globtroterów z naszego kraju, mimo że nie ma tam żadnych zabytków. Dogodne usytuowanie umożliwiające dotarcie do bukowińskich monastyrów przez okoliczne góry oraz niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że w tutejszym Domu Polskim niemal codziennie pojawiają się turyści z plecakami. Spotkanie z mieszkańcami wsi, pogawędki, tu mile widziane będą drobne pamiątki z Polski, nawet nie potrzebne w domu ubiory! Powrót na nocleg i obiadokolację do hotelu w Cluj Napoca.

III DZIEŃ

Śniadanie, przejazd przez krainę Maramuresz, zobaczymy Klasztor Barsana : jest jednym z najpiękniejszych klasztorów w Rumunii. Klasztor Barsana jest przykładem łączenia architektury Europy Zachodniej i Wschodniej . Zabudowania klasztorne są zbudowane z drewna i zgodnie z miejscową tradycją, wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, zobaczymy także Sapantę – miejscowość w regionie Maramuresz, na północy Rumunii rozpoznawane głównie ze względu na mieszczący się tam Wesoły Cmentarz (Cimitirul Vesel); jest on specyficzny, bo nagrobki są komiksowymi scenami z życia ludzi lub przedstawiają okoliczności ich śmierci. Miejscowość jest nastawiona na turystów (noclegi), a jednocześnie oprócz cmentarza jest warta obejrzenia. Kobiety pracują tam na co dzień przy kądzielach tkając dywany i inne utylitarne produkty. Naturalna wieś, jakby czas się zatrzymał 40 lat temu. Lokalizacja Sapanty to rejon Maramuresz, północna Rumunia około 20km od Ukrainy. Powrót do hotelu obiadokolację i nocleg w Cluj Napoca.

IV DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu zwiedzanie stolicy Siedmiogrodu, zwiedzimy: mury obronne z Basztą Krawców, podominikański kościół reformowany, kwartał uniwersytecki, Rynek Węgierski z kościołem św. Michała, dom narodzin króla Macieja Korwina, Rynek Rumuński z Operą i Katedrą Rumuńską. Następnie Przejazd do Oradei zwiedzimy kompleks „Czarny Orzeł”- jest to przykład tutejszej secesji, kompleksu handlowo – mieszkalno – hotelowego. Następnie zobaczymy cerkiew wzniesioną w stylu barokowo – klasycystycznym z unikalnym mechanizmem zegarowym wskazującym fazy księżyca; największą katedrę barokową Transylwanii, przed którą ustawiono pomnik św. Władysława, z 1390 roku, który prawdopodobnie jest repliką oryginału wykonanego przez rzeźbiarzy z Klużu. Charakterystyczne są tutaj liczne kamienice secesyjne oraz forteca Nagyvárad. Przejazd na nocleg i obiadokolacje do Oradei.

V DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, spacer po Oradei, dalszy ciąg zwiedzania. Wyjazd w kierunku Polski, po drodze zjemy obiadokolację na terenie Słowacji.

VI DZIEŃ

Planowany przyjazd na miejsce w godzinach wczesnoporannych.

 

 

Cena: od 910 pln przy 45 płacących

Istnieje możliwość przeliczenia ceny przy mniejszych grupach!

Specjalizacją naszej firmy jest organizacja wycieczek krajowych oraz zagranicznych, do czego upoważnia nas licencja Marszałka Województwa Małopolskiego: nr licencji Z/31/2011

 

 


CENA od 910 zł

Cena zawiera:

✔przejazd autokarem z WC, barkiem i klimatyzacją

✔ noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami

✔ obiadokolację w drodze powrotnej

✔opiekę pilota

✔ubezpieczenie

✔składkę na TFG


CENA JEST AKTUALIZOWNA W DNIU ZAMÓWIENIA

Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: