SANDOMIERZ

SANDOMIERZ

Dodatkowo płatne bilety wstępu!

Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu to podziemne korytarze i piwnice, które kiedyś służyły jako magazyny dla kupców, którzy w tamtym czasie zamieszkiwali Sandomierz, dziś stanowi jedną z licznych atrakcji miasta.

Plan wycieczki:

Nowy Targ- Kurozwęki- Ujazd- Opatów- Sandomierz- Baranów Sandomierski- Tuszów Narodowy – Nowy Targ

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Godzina 7.00  wyjazd z Nowego Targu w kierunku  Sandomierza.  Przyjazd do Kurozwęk,  zwiedzanie pałacu z  parkiem.  Następnie  Przejazd do Ujazdu–Krzyżtopór zwiedzanie zamku Ossolińskich był budowany przez Krzysztofa Ossolińskiego w XVII wieku. Niesamowity jest już sam fakt, że budowla posiada. Następnie Opatów w programie: Kolegiata romańska- miejsce pobytu władców Polski, studnia miejska oraz brama Warszawska przy ul. Kościuszki, jest to jedyna zachowana brama miejska w Opatowie/czas zwiedzania 2h/. Przejazd do Sandomierza, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ

Śniadanie całodniowe zwiedzanie Sandomierza, w programie: Stare Miasto, dziedziniec zamkowy z zamkiem z zewnątrz oraz ratusz z zewnątrz, Rynek, zabytkowe kamieniczki, Brama Opatowska oraz podziemna trasa turystyczna: system dawnych XIV i XV wiecznych piwnic, w których kupcy sandomierscy składowali swoje towary handlowe. Utworzona została przez połączenie dawnych piwnic i podziemnych składów (w części z nich udało się zachować pierwotne wątki obmurowań). Trasa prowadzi pod ośmioma kamienicami, maszerowanie po wzgórzu staromiejskim, przejście uchem igielnym, do tego spacer obok Collegium Gostomianum i Domu Długosza, sandomierskie wąwozy, przemarsz na góry pieprzowe na piechotę i z powrotem na piechotę. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

III DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Baranowa Sandomierskiego,  zwiedzanie zamku – najcenniejszy zabytek miasta nazywany „Małym Wawelem”. Następnie wyjazd w drogę powrotną po drodze zatrzymamy się w Tuszowie Narodowym, aby zwiedzić, Centrum Pamięci generała Sikorskiego. Planowany przyjazd do Nowego Targu  około godziny 19.00.

 

 

Cena : od 550 pln przy 45 płacących + 3 gratis

              od 610 pln przy 30 płacących + 2 gratis

Istnieje możliwość przeliczenia ceny przy mniejszych grupach!

Specjalizacją naszej firmy jest organizacja wycieczek krajowych oraz zagranicznych, do czego upoważnia nas licencja Marszałka Województwa Małopolskiego: nr licencji Z/31/2011


CENA od 550 zł

Cena zawiera:

✔przejazd autokarem

✔2 noclegi ze śniadaniami

✔2 obiadokolacje

✔usługi przewodników w odwiedzanych obiektach

✔usługę przewodnika w 2 dniu

 

Dodatkowo płatne bilety wstępów:

  • Pałac w Kurozwękach N-20pln, U-18pln
  • Zamek Krzyżtopór-12pln
  • Brama Opatowska w Sandomierzu N-10pln, U-8pln
  • Podziemna trasa turystyczna w Sandomierzu-13pln
  • Zamek w Baranowie Sandomierskim N- 20pln, U- 17pln

 


CENA JEST AKTUALIZOWNA W DNIU ZAMÓWIENIA

Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: