WŁOCHY- PORTUGALIA

WŁOCHY- PORTUGALIA

Przejazd komfortowym autokarem.
W programie: Wenecja- Bazylika Św. Marka, Monaco, Barcelona- kościół Sagrada Familia, Madryt, Fatima- sanktuarium, Lizbona, Lourdes- sanktuarium, Padwa- bazylika Św. Antoniego.

Plan wycieczki:

Nowy Targ- Wenecja- Monaco- Monte Carlo- Nicea- Barcelona- Montserrat- Saragossa- Madryt- Toledo- Fatima- Lizbona- Nazare- Santiago de Compostela- Lourdes- Carcassone- Padwa- Nowy Targ

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Wyjazd w godzinach popołudniowych (miejsce i czas do ustalenia) w kierunku Włoch.

II DZIEŃ

Zwiedzanie Wenecji, przepłynięcie stateczkiem do Placu św. Marka, zwanego przez Napoleona „najpiękniejszym salonem w Europie”, zobaczymy najwyższy budynek w Wenecji Kampanila, Torre dell’Orologio – wieża z zegarem, Procuratie – arkadowy budynek otaczający Plac św. Marka z trzech stron, Bazylikę, św. Marka, Most Westchnień, Most Rialto. Czas wolny. Powrót na parking spacerem  po magicznym labiryncie weneckich uliczek.Wyjazd z Wenecji  na obiadokolacje i nocleg w okolicy Acqui Terme /380 km/.

III DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd przez Włochy i Francję na Lazurowe Wybrzeże /220 km/. Zwiedzanie Monaco Pałac Książęcy – siedziba rodu Grimaldich. Jeżeli na pałacu dostrzeżemy powiewającą flagę, możemy być pewni, że książę własnie jest obecny. Nastepnie ogród egzotyczny, Katedra-w jej pięknym wnętrzu znajdują się m.in. grobowce książęce (w tym grób księżnej Grace Kelly) oraz kaplica Najświętszego Sakramentu.Monte Carlo to najsłynniejsza dzielnica Księstwa Monako, zyskała swoją sławę dzięki jednemu z największych kasyn na świecie.To przede wszystkim skupisko banków, biur, hoteli, luksusowych rezydencji.W drodze na nocleg zatrzymamy się w Nicei stolicy Lazurowego Wybrzeża – spacer po Promenade des Anglais i malowniczymi uliczkami Starówki.Obiadokolacja, nocleg na Riwierze Francuskiej.

IV DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd na Costa Brava /600 km/. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny dla uczestników, obiadokolacja nocleg.

V DZIEŃ

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Barcelonyjedno z dwóch miast, poza Madrytem, największych i najważniejszych w Hiszpanii, miasto Gaudiego i Picassa,  słynnej FC Barcelony. Zobaczymy znajdujacy sie u podnóża wzgórza Montjuic  monumentalny Pałac Narodowy, spacerujac po dzielnicy gotyckiej  zwiedzimy katedrę,  następnie barwny bulwar Las Ramblas, pomnik Kolumba, najsłynniejsze dzieło Gaudiego – kościół Sagrada Familia. Przejazd do Montserrat, gdzie na zoboczu masywu górskiego  ulokowany jest klasztor benedyktynów, sanktuarium Czarnej Madonny z Montserrat, święte miejsce dla Katalończyków.  Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg  jak wyżej

VI DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Saragossy/280 km/, położonej malowniczo nad rzeką Ebro. Spacerując  po mieście zobaczymy symbol miasta – barokową Katedrę N.S.del Pilar /Bazylika M. B. na Słupie/ ze wspaniałym ołtarzem i malowidłami Francisca Goi, fragment murów rzymskich. Przejazd na obiadokolacje i nocleg w okolicach Madrytu/ 320 km/.

VII DZIEŃ

Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Madrytu:  podjazd pod stadion REAL MADRYT, ARENA gdzie odbywa sie Corrida. Następnie spacerując po Madrycie zobaczymy Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa, Puerta del Sol – plac, gdzie znajduje się punkt wyznaczający sam środek Hiszpanii,dalej po Plaza Mayor i Madrycie Habsburgów – najstarszej części miasta, kościół św. Izydora, patrona Madrytu; bazylika św. Franciszka, gdzie znajduje się fresk Goi; Pałac Królewski – symbol hiszpańskiej monarchii wraz ze wspaniałymi XIX-wiecznymi ogrodami; katedra Almudena – poświęcona w 1993 r. przez papieża Jana Pawła II, miejsce ślubu obecnego następcy tronu. Zwiedzanie Muzeum Prado – jednego z najbogatszych muzeów świata z kolekcją m.in. dzieł Velasqueza, El Greco, Goi. Obiadokolacja i powrót na nocleg.

VIII DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Toledo/80 km/ – jednego z najcenniejszych klejnotów hiszpańskiej architektury, spacer po Starówce wewnątrz wspaniałych murów miejskich z Alcazarem, Katedra NMP (piękne wnętrze, obrazy El Greca i Goi), synagogą, Dom – Muzeum El Greco). Wyjazd do Fatimy/500 km/Przyjazd ok. 18.00, obiadokolacja. Wieczorny różaniec w Kaplicy Objawień, nocleg.

IX DZIEŃ

Po śniadaniu całodzienny pobyt w Fatimie, msza święta, Droga Krzyżowa do Aljustrel /mieszkania, miejsca objawień 1916 r./. Czas wolny na indywidualną modlitwę, zakup pamiątek. Obiadokolacja, nocleg.

X DZIEŃ

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Lizbony/120 km/. Zwiedzanie Lizbony- stolicy i okna na świat Portugalii, spacerując zobaczymy jej wąskie uliczki, poczujemy fascynującą atmosferę, m na trasie zwiedzania:   katedra Se, kościół św. Antoniego Padewskiego, stojący w miejscu domu rodzinnego Świętego, winda Santa Justa. Czas wolny na jednym z głównych miejsc Lizbony pl. Comercio. Przejazd autokarem do Belem: dzielnica Belem gdzie zobaczymy pięknym klasztorem Hieronimitów, wieża Belem, Pomnik Odkrywców. Obiadokolacja i nocleg Fatima.

XI DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Nazare/70 km/ zwiedzanie, a następnie 2-3 godziny czasu wolnego na plażowanie. Wyjazd do Santiago de Compostela o godzinie/440 km/, po przyjeździe zwiedzanie: Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła, trzeciego pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim, spacer po mieście, obiadokolacja, nocleg.

XII DZIEŃ

Po śniadaniu wyjazd do Lourdes /900 km/, całodzienna podróż, obiadokolacja , nocleg

XIII DZIEŃ

Po śniadaniu całodzienny pobyt i zwiedzanie, leżącego u stóp Pirenejów największego sanktuarium Francji Lourdes będącego zarazem największym sanktuarium maryjnym w Europie, a drugim (po Gwadelupe) sanktuarium na świecie, w miejscu tym 11. lutego 1858 r. ubogiej dziewczynce imieniem Bernadeta po raz pierwszy ukazała się Matka Boża. Miasto utrzymuje od 1990 roku stosunki partnerskie z Częstochową. Zwiedzanie centrum pielgrzymkowego, jego miejsc kultu  Groty Massabielle, Bazyliki Różańcowej, spacer „Szlakiem Bernadety” m.in. do domu, w którym mieszkała dziewczynka, dom narodzin, kościół parafialny, Cachot /miejsce gdzie mieszkała Bernadeta podczas objawień/. Uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym oraz wieczornej Procesji Maryjnej ze świecami. Obiadokolacja, nocleg jak wyżej.

XIV DZIEŃ

Po śniadaniu całodzienna podróż do Włoch. Po drodze zatrzymamy się w Carcasonne średniowieczne miasteczko, którego dobrze zachowane zabytkowe fortyfikacje ściągają corocznie ok. trzy miliony turystów, spacer po starym mieście, w czasie którego będziemy mogli poczuć się jak w epoce średniowiecza. Przejazd na obiadokolację  i  nocleg w okolicy Acqui Terme /420 km/.

XV DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd /350 km/ i zwiedzanie Padwy: plac Prato, Bazylika Świętego Antoniego, spacer po centrum historycznym, uniwersytet, ratusz, czas wolny. Wyjazd do Polski  /1200 km/.

XVI DZIEŃ

Przyjazd do Polski we wczesnych godzinach porannych.

 

 

Cena: od 1600 pln+ 570 € przy 45 płacących

Istnieje możliwość przeliczenia ceny przy mniejszych grupach!

Specjalizacją naszej firmy jest organizacja wycieczek krajowych oraz zagranicznych, do czego upoważnia nas licencja Marszałka Województwa Małopolskiego: nr licencji Z/31/2011


CENA od 1600 zł

Cena zawiera:

✔przejazd autokarem z WC, barkiem i klimatyzacją

✔ noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami

✔opieka pilota na całej trasie

✔ubezpieczenie

✔usługa przewodników miejscowych + słuchawki

✔taksa klimatyczna

✔składka na TFGNotice: Undefined offset: 0 in /neltravel.pl/wp-content/themes/neltravel/single.php on line 107

Notice: Trying to get property 'cat_ID' of non-object in /neltravel.pl/wp-content/themes/neltravel/single.php on line 107

CENA JEST AKTUALIZOWNA W DNIU ZAMÓWIENIA

Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: