WŁOCHY

WŁOCHY

Plac św. Marka to prawdziwe serce Wenecji, jest to jednocześnie największy i najbardziej znany plac miasta, w pobliżu którego mieszczą najpiękniejsze zabytki słynnego miasta na wodzie.

Plan wycieczki:

Nowy Targ- Wenecja- Lido di Jesolo- Cascia- Rzym- Asyż- Florencja- Nowy Targ

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Wyjazd  w godzinach porannych (miejsce i czas do ustalenia) w kierunku Wenecji.

II DZIEŃ   

Przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbione, przejazd tramwajem wodnym  na Plac św. Marka, w programie: Bazylika św. Marka , Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto  spacer przez centrum historyczne, Bazylika dei Frari, czas wolny. Następnie przejazd do hotelu w Lido di Jesolo zakwaterowanie i obiadokolacja. Czas wolny na krótki pobyt nad morzem.

III DZIEŃ  

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Cascii miasta Św. Rity  patronki  spraw trudnych i beznadziejnych /480 km/. Ze Świętą od spraw beznadziejnych kojarzona jest najczęściej opowieść o ogrodzie różanym,    który Rita  uprawiała zarówno jako młoda wiejska dziewczyna, jak i później za murami klasztoru. Kilka miesięcy  przed  śmiercią poprosiła jedną z sióstr, żeby przyniosła jej z ogrodu kwiat róży. Był styczeń 1457 , można domyślać się z jaką niechęcią siostra poszła do ogrodu. Jednak ku zaskoczeniu zakonnic wróciła z różą. Róża stała się symbolem tej Świętej i tradycyjnie przed kościołami, w dniu kiedy odprawiane są nabożeństwa , sprzedaje się te kwiaty. Zwiedzanie sanktuarium . Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Cascii.

IV DZIEŃ

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Rzymu. Zwiedzanie Wiecznego Miasta : Koloseum Forum Romanum, spacer obok Kapitolu, przez plac Wenecki  do Panteonu. Dalej na trasie spaceru Piazza  Navona , plac Hiszpański ze słynnymi Schodami Hiszpańskimi i Fontanna di Trevi. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Rzymie.

V DZIEŃ

Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Rzymu: Plac i Bazylika św. Piotra, Janiculum, zamek św. Anioła, Lateran- Bazylika i Święte Schody. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg w Rzymie

VI DZIEŃ   

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w kierunku Asyżu, przyjazd i zwiedzanie : Bazylika MB Anielskiej Bazylika Św. Klary i Franciszka ,spacer przez centrum historyczne. Wyjazd do Florencji stolicy Toskani, zwiedzanie kościoła Santa Croce, spacer po Piazza del Duomo obok baptysterium , wejście do katedry Santa Maria del Fiore. Dalej trasa spaceru prowadzi obok wieży Giotta przez Piazza della  Signiora z  pallazzo  Vecchio. Czas wolny i wyjazd w drogę powrotną.

VII DZIEŃ

Planowany przyjazd na miejsce około południa.

 

 

Cena: od 1460 pln przy 45 płacących

Istnieje możliwość przeliczenia ceny przy mniejszych grupach!

Specjalizacją naszej firmy jest organizacja wycieczek krajowych oraz zagranicznych, do czego upoważnia nas licencja Marszałka Województwa Małopolskiego: nr licencji Z/31/2011


CENA od 1460 zł

Cena zawiera:

4 noclegi ze śniadaniem i obiadokolacją/ pokoje 2,3 os z łazienkami/
 przejazd autokarem z WC, barkiem i klimatyzacją
opiekę pilota -przewodnika
przewodnika licencjonowanego w Rzymie i Florencji po 3 godz.
 słuchawki 2 dni w Rzymie
słuchawki do Bazyliki św. Piotra na Watykanie
bilety na metro w Rzymie – 2 dni
 bilety wstępu do Bazyliki dei Frari w Wenecji
bilety na tramwaj wodny w Wenecji
bilety wstępu do Bazyliki Santa Crocie we Florencji


CENA JEST AKTUALIZOWNA W DNIU ZAMÓWIENIA

Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: