GRUZIŃSKA UCZTA

GRUZIŃSKA UCZTA

Wycieczka objazdowa od 3350pln/osoba!
Termin: 06.08- 14.08.2019
Wylot: Warszawa
Organizator: Rainbow

Plan wycieczki:

Warszawa – Batumi – Rioni i Argonauci- Kutaisi- Gori – Tbilisi – Przejazd Gruzińską Drogą Wojenną – Maccheta – Wardzia – Borjomi – Warszawa

Szczegółowy opis wycieczki:

I DZIEŃ

Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: r.pl/rozklady. Wylot do Gruzji – Batumi. Po przylocie transfer do hotelu w okolicach Batumi. Czas wolny i nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu).

II DZIEŃ

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii jest dziś najsłynniejszym kurortem nadmorskim Gruzji. Powszechnie znane są tutejsze plaże oraz jedna z najdłuższych na świecie promenada przyciągająca rzesze turystów. Podziwiać tu można także urokliwe uliczki, eleganckie kamienice, świątynie różnych wyznań i subtropikalną roślinność. Śpiewające fontanny, kluby nocne, delfinarium, różnorodne atrakcje – wszystko to czyni miasto pełnym życia i niepowtarzalnym. Zobaczymy starą i nową część miasta, promenadę z Wieżą Alfabetu i rzeźbą „Ali i Nino”, plac i statuę Medei nawiązującą do mitu o złotym runie. Przejedziemy również aleją im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Następnie przejazd do Kutaisi. Miasto zamieszkałe jest od 4000 lat, było stolicą antycznego królestwa Kolchidy, do którego wg legendy przybył Jazon z Argonautami po złote runo. W Kutaisi zwiedzimy katedrę Bagrati, jak również klasztor Gelati (lista UNESCO) oraz zobaczymy nowy budynek parlamentu i fontannę Kolchidy. Kolacja i nocleg w Kutaisi. (Trasa ok. 160 km).

III DZIEŃ

Po śniadaniu w hotelu i wykwaterowaniu przejazd do Tbilisi. Po południu zwiedzanie stolicy Gruzji: zobaczymy m. in. największą budowlę sakralną Zakaukazia – katedrę Trójcy Świętej, wjedziemy kolejką linową na Narikalę – starożytną twierdzę wznoszącą się nad Tbilisi z przepiękną panoramą miasta. Przejedziemy Aleją Rustawelego – najdłuższą ulicą w Tbilisi rozciągającą się pomiędzy placem Wolności, a placem Rewolucji Róż. Znajduje się przy niej m.in. stary parlament, Muzeum Narodowe, jak również liczne galerie, teatry i kawiarnie. Następnie dla chętnych kolacja w tradycyjnej restauracji, połączona z programem artystycznym (dodatkowo płatna ok. 30 EUR ). Zakwaterowanie w  hotelu w okolicach Tbilisi, nocleg (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu). (Trasa ok. 240 km).

IV DZIEŃ

Po śniadaniu wyruszymy w stronę Wysokiego Kaukazu krętą, górską Gruzińską Drogą Wojenną. Pierwszym przystankiem będzie punkt widokowy przy położonej nad Jeziorem Żynwalskim fortecy Ananuri. Następnie pokonując Przełęcz Krzyżową dotrzemy do Stepantsmindy (dawniej Kazbegi) – miejscowości położonej już przy granicy z Rosją. Przy dobrej pogodzie rozciągają się stąd wspaniałe widoki na szczyty Kaukazu: mamy szansę ujrzeć masyw Kazbek o wys. 5033 m.n.p.m. Tu przesiądziemy się do samochodów terenowych i podjedziemy do kościółka Cminda Sameba. Fotografie tej XIV w. świątyni są ozdobą wszystkich albumów i przewodników po Gruzji. W trakcie wycieczki obiad. Następnie powrót do hotelu w okolicy Tbilisi na nocleg.

V DZIEŃ

Po śniadaniu przejazd do Mcchety, pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Położona przy ważnym trakcie handlowym łączącym Morze Czarne z miastami na wybrzeżu kaspijskim istniała już w głębokiej starożytności. Przez kilka wieków Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii. Rezydujący w Mcchecie król Mirian III w 317 r. przyjął chrześcijaństwo, dlatego też później miasto było siedzibą najwyższych władz Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. Odwiedzimy tu katedrę Sweti Cchoweli, która przez stulecia była miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji – wg legendy złożona jest szata Chrystusa. Wjedziemy też na punkt widokowy przy kościele Dżwari. Następnie przejazd do Gori, które zostało ufundowane przez jednego z najsławniejszych władców Gruzji, Dawida IV Budowniczego (1089–1125). Wizyta w domu – muzeum Stalina, zobaczymy również wagon, którym dyktator pojechał na konferencję do Poczdamu. Przejazd do hotelu w Bakuriani / Achalciche, kolacja i nocleg. (Trasa ok.240 km).

VI DZIEŃ

Śniadanie w hotelu i przejazd malowniczą trasą do Wardzi, skalnego miasta-klasztoru usytuowanego na zboczu góry Eruszeti. W średniowieczu Wardzia służyła jako schronienie podczas najazdów mongolskich; była jednym z najważniejszych miast Gruzji. Mogło tu mieszkać nawet do 60 tys. ludzi. Później Wardzia została przekształcona przez królową Tamarę z obronnej fortecy w zespół rezydencjalno-klasztorny. Kompleks wykuty jest w zboczu górskim na kilkunastu poziomach, centrum jego stanowi kościół Wniebowzięcia z XII w. z bogatymi freskami. Następnie wizyta w Achalciche, gdzie zwiedzimy twierdzę Rabati z XII w., położoną na wzgórzu w starej części miasta. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280 km).

VII DZIEŃ

Po śniadaniu w hotelu i wykwaterowaniu przejazd do Bordżomi, słynnego gruzińskiego uzdrowiska, gdzie skosztujemy wody mineralnej ze źródła w Parku Wód Mineralnych. Poczujemy się trochę jak kuracjusze w otoczeniu wysokogórskich krajobrazów. Następnie przejazd w stronę Batumi. Po drodze w okolicach Kutaisi zwiedzimy jedną z jaskiń znanych z pięknych form krasowych. Przyjazd do Batumi zakwaterowanie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 280 km).

VIII DZIEŃ

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu (do godz. 10.00). Następnie transfer na lotnisko i powrót do Polski.

CENA od 3350 zł

Cena zawiera:

✔przelot samolotem czarterowym do Gruzji – Batumi,
✔ zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych: objazd + pobyt w Batumi w wybranym hotelu),
✔ transfery klimatyzowanym autokarem lub busem,
✔ wyżywienie: podczas części objazdowej (7 śniadań oraz 5 obiadokolacji), a podczas części pobytowej – jak w opisie hoteli
✔ opiekę pilota i rezydenta podczas pobytu,
✔ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

 

Koszty uczestnictwa w programie: ok. 130 USD/os. (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, opłaty za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów).


Zadzwoń: +48 18 266 55 56
Wyślij maila z pytaniem:

Sprzedajemy oferty takich biur jak: