Covid info

Aktualne informacje wjazdowe do poszczególnych państw związane z COVID-19, stan na 01.07.2022.

Koszt testu antygenowego z tłumaczeniem około 100pln.
Koszt testu RT-PCR około 350pln+50pln tłumaczenie na język angielski.

Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu:

 • musi być wystawione w j. angielskim lub urzędowym języku kraju docelowego przez laboratorium oficjalnie uznawane przez Ministerstwo Zdrowia (lista laboratoriów dostępna na https://www.gov.pl/web/zdrowie/lista-laboratoriow-covid) w formie papierowej (oryginał) lub cyfrowej – do wyświetlenia na ekranie urządzenia mobilnego
 • musi zawierać:
  • datę i godzinę wykonania testu
  • dane osoby wykonującej test
  • serię i numer dokumentu, na którym będziemy podróżować (dowód osobisty lub paszport)
  • nazwę laboratorium odpowiedzialnego za wykonanie badania
  • charakter laboratorium
  • jednoznaczną informację o negatywnym wynik

Podczas przekraczania granicy Polski nie ma obowiązku:

 • przedstawiania certyfikatu szczepienia/ozdrowienia,
 • wykonywania testów w kierunku SARS-COV-2
 • odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
KIERUNEK               
SZCZEPIENIE                   
  TEST                                      
 DODATKOWE   DOKUMENTY
AlbaniaNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
BułgariaNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
ChorwacjaNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
CyprNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
CzarnogóraNiewymaganeNiewymaganeNiewymagane
CzechyNiewymaganeNiewymaganeNiewymagane
DominikanaNiewymaganeNiewymaganyFormularz e-ticket dostępny na tej stronie: https://eticket.migracion.gob.do
EgiptNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
Emiraty ArabskiePełny cykl szczepień zwalnia z obowiązku testu.Test RT-PCR wykonany maksymalnie na 48h przed wylotem z Polski. Dzieci do lat 12 są zwolnione z obowiązku testu.

Zaświadczenie o przebytym COVID-19 również zwalnia z obowiązku testu, (od dnia uzyskania statusu ozdrowieńca do dnia przylotu nie może upłynąć więcej niż 1 miesiąc).

Konieczne posiadanie wydrukowanego negatywnego wyniku testu w języku angielskim lub arabskim; elektroniczne dokumenty nie są akceptowane.
Niewymagane
GrecjaNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
HiszpaniaNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
IzraelNiewymaganeNiewymaganyFormularz wjazdowy dostępny na tej stronie: https://corona.health.gov.il/en/flights/?utm_source=go.gov.il&utm_medium=referral
KubaNiewymaganeNiewymagany Formularz lokalizacyjny dostępny na tej stronie: https://www.dviajeros.mitrans.gob.cu/inicio
MaderaNiewymagane
Niewymagane

Okazanie Unijnego Certyfikatu Covid potwierdzającego szczepienie, ozdrowienie lub negatywny wynik testu (RT-PCR lub antygenowy wykonany w ciągu ostatnich 7 dni) jest wymagane przed wejściem do restauracji, barów, klubów, siłowni, na zajęcia sportowe czy udziałem w wydarzeniach kulturalnych, społecznych i rekreacyjnych (dotyczy to wszystkich osób w wieku od 5 lat).
Niewymagane
MalediwyNiewymaganeNiewymaganeFormularz lokalizacyjny dostępny na tej stronie: https://imuga.immigration.gov.mv/
MaltaPełny cykl szczepień zwalnia z obowiązku testu.Test RT-PCR wykonany maksymalnie 72h przed przybyciem na Maltę lub antygenowy wykonany maksymalnie 24h przed przybyciem na Maltę.
Dzieci do lat 6 są zwolnione z obowiązku testu.

Zaświadczenie o przebytym COVID-19 również zwalnia z obowiązku testu, (nie starsze niż 180 dni).

Niewymagane
MacedoniaNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
MeksykNiewymagane
Niewymagany
UWAGA! Testy lub inne zaświadczenia mogą być wymagane w przypadku podróży z przesiadką np. przez Frankfurt lub Monachium (obowiązują warunki wjazdowe kraju tranzytowego).
Niewymagane
OmanNa teren Omanu mogą wjechać wyłącznie osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia na COVID-19, jeśli od ostatniej dawki minęło pełne 14 dni.Od 1.03.2022 dodatkowy test RT-PCR na COVID-19 nie jest wymagany.Niewymagane
SardyniaNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
SeszelePełny cykl szczepień nie zwalnia z obowiązku testu.Tylko test RT-PCR wykonany maksymalnie na 72h przed przybyciem na Seszele.
Dzieci do lat 2 są zwolnione z obowiązku testu.
Formularz lokalizacyjny dostępny na tej stronie:
https://seychelles.govtas.com/
Rejestrację należy rozpocząć po otrzymaniu negatywnego wyniku testu RT-PCR, w okresie między 72 godziny a 9 godzin przed wylotem.
SłoweniaNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
Sri LankaNa teren Sri Lanki mogą wjechać wyłącznie osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia na COVID-19, jeśli od statniej dawki minęło pełne 14 dni. Akceptowane są szczepionki: Astra Zeneca, Sinopharm, Pfizer BioNTech, Moderna, Sputnik V oraz Johnson & Johnson, dzieci w wieku od 12 do 18 lat, które przyjęły co najmniej jedną dawkę szczepionki Pfizer na 14 dni przed podróżą, będą uważane za w pełni zaszczepione
Test RT-PCR w kierunku COVID-19, wykonany maksymalnie 72h przed planowanym wylotem na Sri Lankę zwalnia z obowiązku kwarantanny na miejscu.
Dzieci do lat 12 podróżujące z rodzicami są zwolnione z obowiązku testu.
Niezaszczepione dzieci w wieku od 12 do 18 lat muszą wykonać test RT-PCR po przylocie na lotnisku w laboratorium zatwierdzonym przez Ministerstwo Zdrowia.
Deklaracja stanu zdrowia na stronie: https://airport.lk/health_declaration/index
Stany ZjednoczoneNa teren Stanów Zjednoczonych mogą wjechać wyłącznie osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia na COVID-19, jeśli od ostatniej dawki minęło pełne 14 dni. Test RT-PCR, RT-LAMP, TMA, NEAR, HDA lub antygenowy na COVID-19 wykonany na 24h przed planowanym wylotem.Niewymagane.
SycyliaNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
TajlandiaNa teren Tajlandii mogą wjechać wyłącznie osoby, które przyjęły pełen cykl szczepienia na COVID-19, jeśli od ostatniej dawki minęło pełne 14Test RT-PCR wykonany maksymalnie 72h przed wylotem.
Przed wylotem należy na stronie www.thailandpsas.com opłacić test RT-PCR, który wykonany będzie na lotnisku w Tajlandii po przylocie.
Formularz lokalizacyjny dostępny na stronie:
https://tp.consular.go.th w celu uzyskania kodu QR, który jest wysyłany 3-7 dni roboczych.
TunezjaPełny cykl szczepień zwalnia z obowiązku testu, jeśli od ostatniej dawki minęło co najmniej 14 dniTest RT-PCR wykonany maksymalnie 48h przed przybyciem do Tunezji lub antygenowy wykonany maksymalnie 24h przed przybyciem do Tunezji. Dzieci do lat 18 są zwolnione z obowiązku testu.Formularz lokalizacyjny dostępny na tej stronie: https://app.e7mi.tn/language
TurcjaNiewymaganeNiewymagany
Niewymagane
W ęgryNiewymaganeNiewymaganeNiewymagane
WłochyNiewymaganeNiewymaganyNiewymagane
Wyspy Zielonego PrzylądkaPełny cykl szczepień zwalnia z obowiązku testu, jeśli od ostatniej dawki minęło pełne 14 dni.
Test RT-PCR wykonany maksymalnie na 72h przed wylotem lub antygenowy 48h przed wylotem.
Dzieci do lat 12 są zwolnione z obowiązku testu.

U osób przybywających na Wyspy Zielonego Przylądka, u których zostaną stwierdzone objawy wskazujące na zakażenie COVID-19 zostanie wykonany test na COVID-19. Koszt (pokrywany przez Klientów) to odpowiednio ok.: 100 EUR za test RT-PCR lub ok. 20 EUR za test antygenowy
Formularz lokalizacyjny dostępny na tej stronie: https://igrp.gov.cv/IGRP/app/webapps?r=controle_sanitario/FichaVigilanciaControleSanitario/index&dad=controle_sanitario&p_fwl_toolsbar_2=en_lang&target=_blank&isPublic=1
ZanzibarPełny cykl szczepień nie zwalnia z obowiązku testu. Tylko test RT-PCR wykonany maksymalnie na 96h przed przylotem na Zanzibar.
Dzieci do lat 5 są zwolnione z obowiązku testu. Po przylocie na Zanzibar podróżny, może być poproszony o wykonanie szybkiego testu na własny koszt 25$/osoba.
Dzieci do 5 roku życia są zwolnione z obowiązku testu.
Formularz lokalizacyjny dostępny na tej stronie:  www.afyamsafiri.moh.go.tz.

Sprzedajemy oferty takich biur jak: